Za nami wyniki 3-ciej edycji Rankingu BUILDERA w oparciu o wyniki finansowe 2020 r. Ranking jest elementem projektu Build the Future zainicjowanym przez magazyn Builder, PriceWaterhouseCoopers (PwC) Polska i Bisnode Polska (obecnie Dun&Bradstreet) w 2019r. Celem projektu jest zwiększenie transparentności branży budowlanej w Polsce i wzmocnienie zaufania do firm budowlanych poprzez publikację pełnego, wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży.


Przedsiębiorstwa budowlane na potrzeby rankingu zostały podzielone na 3 segmenty – deweloperzy, generalni wykonawcy i producenci materiałów budowlanych oraz wykończeniowych. Badaniu podlegają wyniki ekonomiczne łącznie 300 firm zawarte w ogólnodostępnych rocznych sprawozdaniach finansowych. Firmy uszeregowane są pod względem wartości przychodów. Dzięki Rankingowi poznajemy największe firmy budowlane oraz liderów w poszczególnych sektorach w zakresie rentowności, wielkości aktywów i przychodów. Trzecia edycja zawiera także porównanie z poprzednią.

H+H Polska Sp. z o.o. jako Grupa Kapitałowa H+H Polska (w roku 2020 mieliśmy jeszcze dwie spółki H+H Polska Sp. z o.o i H+H Silikaty S.A.) jest uwzględniana w segmencie producentów materiałów budowlanych i wykończeniowych i w 3-ciej edycji zajmuje 57 miejsce pod względem wartości przychodów, jednocześnie jako 3-ci producent materiałów ściennych, tuż za Solbet i Wienerberger Ceramika Budowlana, a przed Xella Polska. Z wielką satysfakcją, możemy również podkreślić, że firma H+H uplasowała się w Top-10 pod względem rentowności biznesu.


Ranking Builder top 100

Top-10 pod względem wartości przychodów w roku 2020 oraz miejsca w rankingu kluczowych producentów materiałów ściennych w Polsce

Ranking Builder marża
logo H+H

Biuro Obsługi

MPL Verbum SA
Szelągowska 45A 
61-626 Poznań
Infolinia: 61 8250 785
E-mail: info@zyskmurowany.pl
© Zysk Murowany 2023